Божидар Божанов: В публичните финанси е необходимо ограничаване на неефективните разходи и провеждане на по-ясни десни политики
Агенция КРОСС - 23 Март 16:23
/КРОСС/ Без доверие няма как да искаш да управляваш. Това заяви съпредседателят на «Да, България“ Божидар Божанов, кандидат за народен представител в 23 МИР София с преференция 105, в предаването «Денят започва“ по БНТ.
По думите му политическите сили, които са загубили доверието на хората, но въпреки това се опитват да управляват «на инат“, не постигат резултати и не създават нищо устойчиво. Затова основната цел на ПП-ДБ е да спечели доверието на възможно най-широк кръг избиратели.
Божанов подчерта, че още по време на протестите от коалицията са били откровени за ролята си в тяхната организация, но не са си присвоявали гражданската енергия. «Да, ние организирахме протестите - сцената, програмата, озвучаването. Но в никакъв случай не твърдим, че всички хора на улицата са наши избиратели. Това би било арогантно“, посочи той.
Според него целта е гражданите да припознаят ПП-ДБ като инструмент за реална промяна. «Нашата цел е хората да видят, че сме способни да демонтираме модела на завладяната държава, срещу който те излязоха“, заяви Божанов. Той допълни, че протестите са били първата стъпка, но следващите трябва да бъдат конкретни действия, които да гарантират, че този модел няма да се възпроизвежда.
По отношение на листите Божанов подчерта, че те трябва да съчетават опит и нови лица с обществена подкрепа. Според него избирателите са тези, които правят окончателния избор чрез преференциите. «Лидерство не се показва, като се буташ напред в листите. Показва се при трудни решения“, отбеляза той.
Божанов очерта и трите основни приоритета на ПП-ДБ. На първо място е демонтирането на модела на завладяната държава чрез конкретни антикорупционни мерки. Той посочи, че коалицията има подробна програма, включително предложения за промени в Наказателно-процесуалния кодекс, които да ограничат възможностите за злоупотреба с власт от страна на главния прокурор. «Предлагаме изменения в НПК, с които главният прокурор да спре да има правомощия като разкриване на банкови тайни или подновяване на прекратени досъдебни производства без съдебен контрол. Защото това са инструменти за държане в зависимост. Ние искаме да се говори с конкретика, а не с общи фрази и обявления против корупцията.“, подчерта Божанов.
Втората ключова тема е ролята на България в Европейския съюз. По думите му страната трябва да бъде активен участник в оформянето на европейските политики, а не просто да следва решенията на Брюксел. Той подчерта, че ЕС е не само икономически, но и ценностен съюз, който има нужда от реформи, включително за повишаване на конкурентоспособността.
Третият приоритет са публичните финанси, където според Божанов е необходимо ограничаване на неефективните разходи и провеждане на по-ясни десни политики.
В заключение той призова гражданите да направят информирано решение на предстоящите избори. «Гласувайте за тези, които могат да свършат най-много работа. Ние смятаме, че сме доказали че можем“, заяви Божанов.

У нас / Политика


ОЩЕ НОВИНИ 

Цончо Ганев: Предлагаме ДДС върху храна, лекарства, книги и учебници да бъде премахнат
Агенция КРОСС - 29 Март 12:40
У нас / Политика
 
Костадин Костадинов: Гюров да се оттегли, а Йотова да се извини
Агенция КРОСС - 28 Март 17:45
У нас / Политика
 
Димо Дренчев: Хазартът и банките трябва да плащат повече данъци
Агенция КРОСС - 28 Март 17:37
У нас / Политика
 
“Възраждане”: Финансовата независимост започва с българската валута
Агенция КРОСС - 28 Март 13:15
У нас / Политика
 
Климент Шопов: България е прекрасна, просто трябва да я създадем, каквато искаме да бъде
Агенция КРОСС - 28 Март 12:20
У нас / Политика
 
„Възраждане“ призова кандидатите за нов парламент да обявят колко ще изхарчат за кампанията
Агенция КРОСС - 28 Март 08:30
У нас / Политика
 
търси в новини


ПОСЛЕДНИ НОВИНИ В картинки
22:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Борисов за ареста си: Европрокуратурата днес им удари поредния звучен шамар
22:00 Economynews   Икономика / Бизнес
Парламентът прие окончателно второто удължаване на бюджета
21:59 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Пролетно почистване в София на 28 и 29 март
21:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
„Възраждане“ отново в защита на въглищната енергетика
21:09 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Станислав Анастасов: Няма да позволим изборите да бъдат откраднати от “Петрохан-ПП-ДБ” и КОЙ
20:03 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът
19:07 Агенция КРОСС   У нас / Общество
63-годишен влиза в затвора за блудство с деца на 4 и 7 години
18:43 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Отварят офертите за събиране на боклука в столични райони
18:23 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Крум Зарков пред КТ “Подкрепа“: Достъпните жилища са в центъра на социалната ни политика
18:08 Economynews   Икономика / Бизнес
€36 млрд. излишък при търговията с транспортни услуги

АРХИВ НА ЗАГЛАВИЯТА
« « март 2026  
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

за реклама | обратна връзка | потребителско споразумение | добави сайт | какво ново | Мобилна версия Copyright © 2016 Dir.bg. All rights reserved.