Volkswagen с нов шеф дизайнер
Speed-Press - 26 Януари 15:45
След шефа на Audi, и дизайнерът на марката бе повишен в длъжност. Засега не е ясно каква е съдбата на Мурат Гюнак.
Главният дизайнер на Audi Валтер де Силва бе повишен в длъжност като ръководител на дизайна във Volkswagen Group. Това е поредната ръководна рокада в компанията, след замяната на изпълнителния директор Бернд Пишетсрийдер от 1 януари 2007 г. с Мартин Винтеркорн, досега заемащ най-високия пост в Audi. Де Силва ще има финалната дума за дизайна на всички бъдещи модели на групата Volkswagen. В момента на финален етап са новото поколение Audi A4 и купето А5, което ще пристигне още през лятото. Подготвят се следващото поколение на VW Golf и нови имиджови модели.

55-годишният италианец бе отговорен за дизайна на Alfa Romeo, където създаде Alfa Romeo 156 и 147. След това постъпи на работа в групата Volkswagen като шеф на дизайна на Seat. Под неговата палитра излязоха Seat Leon и Toledo. След това бе повишен като шеф на дизайна за Audi. Де Силва създаде най-новите автомобили на Lamborghini и концептуалния Miura.

Все още не е ясно каква ще бъде съдбата на настоящия шеф дизайнер на Volkswagen - Мурат Гюнак, също гуру в индустрията, дошъл от Mercedes. Неговия почерк носят концепциите VW Scirocco и VW Tiguan.
Технологии / Автомобили


ОЩЕ НОВИНИ 

Паркинг, покрит с ноти пускат на Пловдивския панаир
БТА - 04 Септември 12:56
Покрит паркинг за 650 автомобила ще бъде осигурен в Международния панаир в Пловдив
Технологии / Автомобили
 
Вековна бричка в ретропарада в Бургас
БТА - 12 Юли 12:38
Най-старият автомобил, внесен в България - модел “Джаует“, участва в първия ретропарад в Бургас, който се провежда днес.
Технологии / Автомобили
 
При мокър път гумите губят сцепление над 80км/ч
БТА - 20 Септември 09:34
Бавното шофиране по време на дъжд запазва сцеплението
Технологии / Автомобили
 
Автомобилните гуми имат решаващ роля за разхода на гориво
БТА - 28 Май 10:37
Технологии / Автомобили
 
4 от 5 турски автомобила влизат в ЕС
БТА - 08 Май 16:21
Четири от всеки пет автомобила, произведени в Турция от януари до април, са били изнесени в Европейския съюз.
Технологии / Автомобили
 
Ford Escape трудно спира
БТА - 11 Април 12:55
Форд изтегля над 500 000 коли от модела Ескейп заради проблеми в спирачките.
Технологии / Автомобили
 
търси в новини


ПОСЛЕДНИ НОВИНИ В картинки
22:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Борисов за ареста си: Европрокуратурата днес им удари поредния звучен шамар
22:00 Economynews   Икономика / Бизнес
Парламентът прие окончателно второто удължаване на бюджета
21:59 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Пролетно почистване в София на 28 и 29 март
21:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
„Възраждане“ отново в защита на въглищната енергетика
21:09 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Станислав Анастасов: Няма да позволим изборите да бъдат откраднати от “Петрохан-ПП-ДБ” и КОЙ
20:03 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът
19:07 Агенция КРОСС   У нас / Общество
63-годишен влиза в затвора за блудство с деца на 4 и 7 години
18:43 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Отварят офертите за събиране на боклука в столични райони
18:23 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Крум Зарков пред КТ “Подкрепа“: Достъпните жилища са в центъра на социалната ни политика
18:08 Economynews   Икономика / Бизнес
€36 млрд. излишък при търговията с транспортни услуги

АРХИВ НА ЗАГЛАВИЯТА
« « март 2026  
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

за реклама | обратна връзка | потребителско споразумение | добави сайт | какво ново | Мобилна версия Copyright © 2016 Dir.bg. All rights reserved.