Края на месеца е премиерата на 10-тата Corolla
Десетото поколение на най-продавания модел на Toyota ще бъде седан, който предлага максимално вътрешно пространство и динамични
Края на месеца е премиерата на 10-тата Corolla
Speed-Press - 22 Ноември 10:00
Десетото поколение на най-продавания модел на Toyota ще бъде седан, който предлага максимално вътрешно пространство и динамични характеристики.
Премиерата на автомобила ще е на автомобилното изложение в Хелзинки, Финландия, което ще се проведе от 30 ноември до 6 декември.

Десетото поколение на Toyota Corolla ще е седан с атрактивен дизайн. Автомобилът ще предложи голямо вътрешно пространство и динамични характеристики. В гамата на модела ще се появят два нови двигателя с висока мощност - бензинов и дизелов. С това изборът по отношение на задвижване на модела ще пада върху два дизела, два бензинови мотора и три трансмисии.

Новата Corolla ще излезе на пазара в началото на следващата година. По същото време ще започнат продажбите и на спортния и луксозен хечбек Auris.

Същевременно Toyota промени гамата от двигатели на всъдехода Land Cruiser. Познатият 3,0-литров, 4-цилиндров Common-rail турбодизел вече развива мощност от 173 конски сили. Въртящият момент от 410 Нм пък е на разположение между 1600 и 2800 об./мин. Двигателят вече отговаря на екологичните норми Евро4. Бензиновият мотор V6 пък е стандартно снабден с автоматична скоростна кутия, благодарение на което се намалява разходът на гориво.
Технологии / Автомобили


ОЩЕ НОВИНИ 

Паркинг, покрит с ноти пускат на Пловдивския панаир
БТА - 04 Септември 12:56
Покрит паркинг за 650 автомобила ще бъде осигурен в Международния панаир в Пловдив
Технологии / Автомобили
 
Вековна бричка в ретропарада в Бургас
БТА - 12 Юли 12:38
Най-старият автомобил, внесен в България - модел “Джаует“, участва в първия ретропарад в Бургас, който се провежда днес.
Технологии / Автомобили
 
При мокър път гумите губят сцепление над 80км/ч
БТА - 20 Септември 09:34
Бавното шофиране по време на дъжд запазва сцеплението
Технологии / Автомобили
 
Автомобилните гуми имат решаващ роля за разхода на гориво
БТА - 28 Май 10:37
Технологии / Автомобили
 
4 от 5 турски автомобила влизат в ЕС
БТА - 08 Май 16:21
Четири от всеки пет автомобила, произведени в Турция от януари до април, са били изнесени в Европейския съюз.
Технологии / Автомобили
 
Ford Escape трудно спира
БТА - 11 Април 12:55
Форд изтегля над 500 000 коли от модела Ескейп заради проблеми в спирачките.
Технологии / Автомобили
 
търси в новини


ПОСЛЕДНИ НОВИНИ В картинки
21:12 Агенция КРОСС   Технологии / Други
Клиентите на ERP.BG сами създадоха над 450 приложения за ERP системата с помощта на вградения в нея изкуствен интелект
20:42 Агенция КРОСС   Развлечения / Култура
Министър Милошев и заместник-министър Василева се срещнаха с представители на професионалните организации във филмовата индустри
20:12 Агенция КРОСС   У нас / Общество
ЕРП Север изпълни над 50% от планираните монтажи по проекта „Безопасно небе за птиците в Североизточна България“
19:56 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Организация на движението за провеждане на планинско бягане „Витоша рън“
19:11 Агенция КРОСС   Развлечения / Култура
Литературният фестивал „Море от книги“ започва днес във Варна
18:56 Агенция КРОСС   Развлечения / Разни
Столична община отчете първата година от проекта за изграждането на първия Младежки център в София
18:55 Economynews   Икономика / Бизнес
България получи 896 млн. евро по NextGenerationEU
18:41 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Заместник-министър Юлия Тодорова посети Младежки център София
18:26 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Божидар Божанов след среща с ИТ сектора: Необходима е подробна законова уредба за управлението на информационните и комуникацион
18:25 Economynews   Икономика / Бизнес
7 млн.тона зърно е прибрано

АРХИВ НА ЗАГЛАВИЯТА
« « август 2026  
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

за реклама | обратна връзка | потребителско споразумение | добави сайт | какво ново | Мобилна версия Copyright © 2016 Dir.bg. All rights reserved.