СО: Защо ще ни глобяват за балите в Кремиковци
БТА - 20 Октомври 14:08
За съхранение на пакетирани битови отпадъци не се изисква оценка за въздействието върху околната среда /ОВОС/. Това пише в писмо на зам.-министъра на околната среда и водите Чавдар Георгиев до зам.-кмета на София Милор Михайлов, съобщиха от Столичната община.
За съхранение на пакетирани битови отпадъци не се изисква оценка за въздействието върху околната среда /ОВОС/. Това пише в писмо на заместник -министъра на околната среда и водите
Чавдар Георгиев до заместник-кмета на София Милор Михайлов, съобщи пресцентърът на Столичната община. Писмото е изпратено в края на 2005 г. Същият отговор е даден на запитване на общината за две площадки в границите на ЗСК “Кремиковци“ за временно съхраняване на пакетирани отпадъци. “Дейността по временно съхраняване на отпадъци (по смисъла на Закона за управление на отпадъците), включително и предварително пакетирани твърди битови отпадъци, не е включена като самостоятелно инвестиционно предложение в Приложения 1 и 2
на Закона за опазване на околната среда /ЗООС/, както и не би могла да бъде отнесена към никоя от позициите на тези приложения“, пише в съобщението.
Затова при намерение за извършване само на временно съхраняване на отпадъци няма основание да бъдат прилагани регламентираните с глава шеста на ЗООС процедури по оценка на въздействието върху околната среда и/или по екологична оценка,
се допълва в съобщението.
У нас / Институции


ОЩЕ НОВИНИ 

ЕК приветства затварянето на безмитните ни магазини
News.dir.bg - 19 Ноември 16:34
Европейската комисия приветства затварянето на безмитните магазини по границите на България с Турция и Сърбия.
У нас / Институции
 
ЕК: Да се взимат българи и румънци на работа
News.dir.bg - 17 Ноември 15:57
Свободното движение на работната ръка в Европейския съюз е едно от основните и гарантирани права в съюза.
У нас / Институции
 
ВАС не отмени решение на ДКЕВР за цените на газа
БТА - 10 Ноември 11:40
Върховният административен съд /ВАС/ отказа да отмени решение на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране /ДКЕВР/, с което са увеличени цените на газта.
У нас / Институции
 
3 млн. лева за подобряване на квалификацията на магистратите
БТА - 04 Ноември 12:50
У нас / Институции
 
Откриха две обновени клиники във Варна
News.dir.bg - 28 Октомври 16:10
В МБАЛ “Св. Анна“ във Варна днес бяха официално открити реновираните гръдна и втора коремна клиники.
У нас / Институции
 
”Галерия” започнала, когато П. Сертов бил в отпуск
БТА - 10 Октомври 14:09
У нас / Институции
 
търси в новини


ПОСЛЕДНИ НОВИНИ В картинки
22:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Борисов за ареста си: Европрокуратурата днес им удари поредния звучен шамар
22:00 Economynews   Икономика / Бизнес
Парламентът прие окончателно второто удължаване на бюджета
21:59 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Пролетно почистване в София на 28 и 29 март
21:31 Агенция КРОСС   У нас / Политика
„Възраждане“ отново в защита на въглищната енергетика
21:09 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Станислав Анастасов: Няма да позволим изборите да бъдат откраднати от “Петрохан-ПП-ДБ” и КОЙ
20:03 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът
19:07 Агенция КРОСС   У нас / Общество
63-годишен влиза в затвора за блудство с деца на 4 и 7 години
18:43 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Отварят офертите за събиране на боклука в столични райони
18:23 Агенция КРОСС   У нас / Политика
Крум Зарков пред КТ “Подкрепа“: Достъпните жилища са в центъра на социалната ни политика
18:08 Economynews   Икономика / Бизнес
€36 млрд. излишък при търговията с транспортни услуги

АРХИВ НА ЗАГЛАВИЯТА
« « март 2026  
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

за реклама | обратна връзка | потребителско споразумение | добави сайт | какво ново | Мобилна версия Copyright © 2016 Dir.bg. All rights reserved.